W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: "Kamil Jerzyk. Między słowami"

Wystawa: "Kamil Jerzyk. Między słowami"
Data rozpoczęcia 2021-05-05
Data zakończenia 2021-05-31
Miejsce Filia nr 34 MBP w Lublinie, ul. Judyma 2a
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa ilustracji powstałych na marginesie czytanych utworów literackich. Niczym średniowieczne "drolerie" - jedne są oryginalną próbą uchwycenia esencji graficznej tekstu, inne zaś pozostają krytycznym komentarzem rysownika wobec przyjętych norm i zwyczajów społecznych. Gdzieś między słowami - czytamy obrazem. Zwykle jednym, konkretnym lecz zamglonym i nieistotnym w swym konturze.

Ilustracje autora są próbą graficznego przedstawienia "sedna tekstu", uchwycenia jego krótkiej, zrozumiałej i uniwersalnej wypowiedzi. Jest sprowadzeniem utworu literackiego do nieruchomego, jednego obrazu mający oddać jego kompletny charakter - ideę. Na wystawie będzie można zobaczyć fragmenty ostatnich projektów autora (" Nowy początek", "Sen Leszka Czarnego", "Baśnie i legendy").

Ekspozycja czynna do końca maja.

Kamil Jerzyk - ur. w 1989 roku w Bydgoszczy. Chojniczanin mieszkający obecnie w Lublinie. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2018 r.). Uczestnik ponad 70-ciu wystaw (w tym 7 indywidualnych) w kraju i za granicą (m.in. w: Niemczech, Estonii, Bułgarii, Austrii, Argentynie oraz USA). Laureat dziesięciu nagród w konkursach artystycznych (głównie o charakterze ilustracyjnym, m.in.: Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie oraz Newscartoon w Pekinie, w Chinach).