W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Klasycy Lubelskiej Fotografii"

Wystawa "Klasycy Lubelskiej Fotografii"
Data rozpoczęcia 2010-10-21
Data zakończenia 2010-11-20
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wystawa

Projekt ma na celu udokumentowanie i przedstawienie działalności starszego pokolenia lubelskich artystów fotografików. Przedsięwzięcie, realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, jest przypomnieniem pięknych kart w historii lubelskiej i krajowej fotografii artystycznej. Poprzez przywołanie jej nestorów organizatorzy pragną zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się tradycyjnymi technikami ciemniowymi.
W pierwszej odsłonie projektu zaprezentowane zostaną postaci Jana Magierskiego, Andrzeja Polakowskiego, Zbigniewa Zugaja. Ich fotografia stanowi swego rodzaju kanon, który wyznaczył nurty współczesnej sztuce fotograficznej. Antropocentryzm Polakowskiego, subiektywizm Zugaja czy poszukiwanie matematycznych proporcji krajobrazu Magierskiego - to słowa kluczowe w ich artystycznym spojrzeniu.

Szczegóły na stronie: www.chatkazaka.pl. Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej