W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „Kolekcje botaniczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS”

Wystawa „Kolekcje botaniczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS”
Data rozpoczęcia 2022-06-24
Data zakończenia 2022-08-31
Miejsce Sala Muzeum UMCS | gmach Biblioteki Głównej, ul. Radziszewskiego 11)
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Na wystawie „Kolekcje botaniczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS” zostaną zaprezentowane materiały pochodzące z unikatowego zielnika, założonego w 1945 r. przez wybitnego lichenologa prof. Józefa Motykę; fragmenty ikonoteki roślin wyższych (przywiezionej po wojnie z Uniwersytetu im. S. Batorego w Wilnie przez prof. Piotra Wiśniewskiego, pierwszego kierownika Katedry Botaniki Ogólnej UMCS) oraz ciekawe okazy zielnikowe.

Ekspozycja wpisuje się w działania związane z obchodami trwającego Roku Botaniki, przypadającego w setną rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego i mającego na celu popularyzację wiedzy przyrodniczej, dotyczącej szeroko rozumianej botaniki, a także pokreślenie zasługi polskich botaników dla światowej nauki oraz przypomnienie rozwoju botaniki, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Organizatorami wystawy są Wydział Biologii i Biotechnologii, Instytut Nauk Biologicznych, Polskie Towarzystwo Botaniczne - Oddział Lubelski oraz Muzeum UMCS.

Wystawa będzie dostępna do końca sierpnia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej