Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa konkursowa "Lublin w Malarstwie"

Data rozpoczęcia 2017-06-03
Data zakończenia 2017-06-21
Miejsce Galeria TPSP "Przy Bramie"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa konkursowa "Lublin w Malarstwie" odbędzie się w terminie od 2 do 21 czerwca 2017r.
Na wernisażu zostaną ogłoszone wyniki konkursu, wręczone nagrody i wyróżnienia. 
W Noc Kultury z 3/4 czerwca br. wystawa czynna będzie dla zwiedzających w godz. 19.00 - 2 w nocy 

Kolejna odsłona konkursu o Lublinie owocuje nowym spojrzeniem, często oryginalnym, niepowtarzalnym, zaskakującym i potwierdza jak niewyczerpanym  źródłem inspiracji jest nasze Miasto.

W tym roku skład komisji artystycznej przedstawiał się następująco: Tomasz Świerbutowicz (przewodniczący), Mariusz Drzewiński, Bernard Homziuk oraz Maciej Bijas. Komisja dokonała przeglądu 58 dostarczonych prac, z których na wystawę zostało zakwalifikowanych 37 łącznie 22 autorów. Z dziesięciu nominowanych komisja wytypowała 6 obrazów do 3 nagród i wyróżnień.
W konkursie „Lublin w Malarstwie” biorą udział członkowie zrzeszeni w lubelskim TPSP. W tym roku oprócz artystów specjalizujących się pejzażem miejskim są również tacy, którzy podejmują pierwsze próby zetknięcia się z tym trudnym tematem. Architektura jest specyficzną dziedziną i wymaga często wieloletniego i systematycznego studiowania.

Komisja dokonywała selekcji pod względem ujęcia, kompozycji, pomysłu. Istotny był indywidualny sposób spojrzenia, często przekraczający tradycyjne podejście do tematu, w którym ważne są osobiste emocje. Wśród obrazów przyjętych na wystawę są takie, które wiernie odtwarzają fragmenty architektury, bądź panoramy Lublina jak również te, które przekraczają stereotypowe widzenie pejzażu miejskiego, nawiązując do konwencji malarstwa współczesnego. W obu z nich odnajdujemy niepowtarzalny klimat Miasta.

Reasumując, zaprezentowane prace pod względem artystycznym są bardzo dojrzałe. Artyści poszukują ciągle nowych rozwiązań. Poziom prac prezentowanych przez wszystkich tegorocznych uczestników rokuje ciągły rozwój artystyczny.

Włączając się w tegoroczne obchody 700-lecia Lublina pragniemy życzyć wszystkim odbiorcom niesamowitych wrażeń podczas zwiedzania wystawy, a wszystkim twórcom pogratulować i życzyć dalszych sukcesów.  Wystawa konkursowa „Lublin w Malarstwie” jest możliwa do zrealizowania dzięki dofinansowaniu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. Ponadto jest ona już cyklicznie wpisana w program wydarzenia „Noc Kultury.”
Zarząd TPSP 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne