W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa "Kurs na PRL"
Data rozpoczęcia 2023-05-26
Data zakończenia 2023-06-25
Miejsce Galeria Teatru NN, ul. Grodzka 34
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Codzienne życie mieszkańców Lublina lat 70. i 80. XX wieku. Maluchy, Trabanty, Syreny, barwne neony kawiarni i restauracji Krakowskiego Przedmieścia, śródmiejskie ulice i budowa osiedli z wielkiej płyty – wszystko to, odnajdziemy w kolekcji fotografii autorstwa Wojciecha Turżańskiego. 

Wojciech Turżański urodził się w 1957 roku w Lublinie. Fotografował już jako dziecko, inspirując się poczynaniami swojego ojca – Jerzego Turżańskiego: fotografa, dziennikarza motoryzacyjnego i współzałożyciela „Kuriera Lubelskiego”–. Tak jak ojciec, oprócz fotografii interesował się motoryzacją. Fotografując Lublin, komunikację miejską – autobusy, trolejbusy i taksówki, łącząc swoje życiowe pasje odsłonił niszowy ówcześnie temat fotograficzny.

Na wystawie zostaną zaprezentowane nieznane fotografie W. Turżańskiego oraz przekrój kolekcji znajdujący się w archiwum Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Wyborem tematów oraz przygotowaniem fotografii zajmowali się Wojciech Turżański, Łukasz Downar, Patryk Pawłowski. Teksty wprowadzające opracowali Wojciech Turżański i Patryk Pawłowski. Projekt i opracowanie graficzne przygotował Patryk Pawłowski.

Wystawa będzie dostępna do 25.06.2023. 

Zwiedzanie ekspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. W soboty po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 81 532 58 67 lub email: teatrnn@tnn.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej