W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa malarstwa „akt”
Data rozpoczęcia 2013-03-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Radio Centrum, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wystawa

Wystawa malarstwa Marcina Ziółkowskiego„akt”.


Marcin Ziółkowski jest wierny naturze , nie wymyśla , nie spekuluje ,maluje z rozmachem ,zgodnie z przyjętą przez siebie regułą. Różnorodność układów kompozycyjnych świadczy o dużej wrażliwości i wyobraźni autora oraz o zdobytych już doświadczeniach warsztatowych .Moim zdaniem to bardzo ciekawa osobowość , skromny , inteligentny , z wielką pokorą do życia i sztuki.
W procesie twórczym autor świadomie nie domalowuje wyraźnej formy chcąc pobudzić percepcje odbiorcy .Prezentowane prace pochodzą z różnego okresu co widać chociażby po doborze kolorystyki. Podczas tworzenia dojrzewa myślenie plastyczne dzięki czemu dobór środków wyrazu staje się oczywisty i wyraźny. Podejście do cielesności nie jest perwersyjne , w sposób tajemniczy staram się ukazać subtelność i aksamitność ciała ludzkiego.
prof. Walenty Wróblewski

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej