W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa malarstwa Haliny Omiotek "Zachwyt naturą"

Wystawa malarstwa Haliny Omiotek "Zachwyt naturą"
Data rozpoczęcia 2009-10-20
Data zakończenia 2009-11-02
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Halina Omiotek pochodzi z Urszulina koło Włodawy. Od 1970 roku, jako absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, związana jest z Lublinem. Tutaj przez 30 lat pracowała jako dekoratorka, początkowo w Lubelskiej Spółdzielni Spożywców „Społem”, a później w Przedsiębiorstwie Handlowo - Usługowym „Arpis”. Na olejne malarstwo sztalugowe przyszła pora na emeryturze.
I tak od 2007 roku Halina Omiotek intensywnie maluje, sięgając po różną tematykę, począwszy od pejzaży, poprzez kwiaty, martwą naturę, aż do postaci. Bardzo chętnie podejmuje też tematykę religijną.
Jak sama mówi, od zawsze, i tak jest do dzisiaj, fascynuje ją człowiek i chęć „stworzenia go na nowo”, tj. na płótnie.
W związku z tym podejmuje się czasami sztuki portretowania. Miała kiedyś przyjemność wykonania portretów nie żyjącej już Krystyny Krahalskiej, która przed laty pozowała do pomnika syreny warszawskiej. Halina Omiotek wykonała te portrety w dwóch technikach: w rysunku i technice olejnej. Korzystała oczywiście z fotografii. Portrety te powstały z okazji nadania Gminnej Bibliotece Publicznej w Sosnowicy właśnie imienia Krystyny Krahalskiej.
„Malarstwo jest moją pasją i ucieczką w świat kolorów” - mówi Halina Omiotek. Chętnie też prezentuje swoje prace przed Sampa-tykami sztuki. W latach 2007–2008 można je było oglądać na wystawach w Klubie „Motor” w Lublinie i w Garnizonowym Klubie Oficerskim, także w lubelskiej Galerii „Przy Bramie” i w Gminnym Domu Kultury w Sosnowicy Halina Omiotek Lublin nazywa „miastem wspaniałym”, jest nim zachwycona, tu spędziła wiele lat życia, także tu urodziły się jej dzieci: Izabela i Wojciech.


Wystawa czynna w godz. 8.00-20.00 oprócz sobót i niedziel.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM