W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa malarstwa na szkle Kazimierza Krupy "Obrazy z Mickiewicza"

Wystawa malarstwa na szkle Kazimierza Krupy "Obrazy z Mickiewicza"
Data rozpoczęcia 2009-10-20
Data zakończenia 2009-11-02
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Kazimierz Krupa, z wykształcenia inżynier rolnictwa, z zamiłowania malarz, członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” w Łęcznej, autor obrazów opiewających piękno krajobrazów Lubelszczyzny – chat, młynów, kapliczek, kościołów i cerkwi, także impresji związanych z twórczością Adama Mickiewicza.
Urodził się w 1933 roku w Kamionce koło Lubartowa. Jest inżynierem rolnictwa, absolwentem Wydziału Rolnego Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przez szereg lat pracował na terenach województw szczecińskiego i lubelskiego.
Malarstwo zaczął uprawiać mając 52 lata. I już prawie ćwierć wieku utrwala na płótnie i na szkle klimaty dawnej Lubelszczyzny, wiejskie krajobrazy, pejzaże, architekturę, nieraz sięga po inspiracje poetyckie, np. sceny z wierszy i epopei Adama Mickiewicza.
Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, brał udział w wielu plenerach malarskich i prezentacjach zbiorowych. Wystawiał w Lublinie, Łęcznej, Wrocławiu, Płocku i Bydgoszczy, za granicą w Brześciu na Białorusi, w Hajduszoboszlo, Polarze i w Zsaka na Węgrzech.


Wystawa czynna w godz. 8.00-20.00 oprócz sobót i niedziel.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM