W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa malarstwa Stanisława Baja

Wystawa malarstwa Stanisława Baja
Data rozpoczęcia 2009-12-04
Data zakończenia 2010-01-31
Kategoria Wystawa

Profesor Stanisław Baj – wybitny polski artysta, prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i profesor Europejskiej Akademii Sztuk. Stanisław Baj urodził się w 1953 roku we wsi Dołhobrody na Podlasiu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Malarstwa, uczniem profesora Ludwika Maciąga.
Uprawia malarstwo sztalugowe, to piewca kultury chłopskiej. Portrety przedstawiają zwykle oblicza chłopskie – z wiodącym cyklem „Matka”, pejzaże zaś – zawsze dotyczą toni wodnej ukochanego przez Artystę Bugu.
W ramach ekspozycji w Galerii Wirydarz zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt obrazów z różnych okresów twórczości Artysty. Wystawa malarstwa Stanisława Baja, kończąca jubileuszowy rok X-lecia działalności Galerii Sztuki Wirydarz, będzie czynna do końca stycznia 2010 r.