W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa: Maria Kurpik
Data rozpoczęcia 2014-01-24
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wystawa

mgr Maria Kurpik:

Kurator oddziału - Muzeum Plakatu w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wcześniej dyrektor Muzeum Plakatu w Wilanowie. Autorka kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych katalogów oraz wystaw autorskich i tematycznych z zakresu historii plakatu.

Prowadzi wykłady z historii plakatu w kraju i za granicą. Członek licznych polskich i międzynarodowych Jury w konkursach na plakat, oraz Komisji kwalifikacyjnych Biennali plakatu m. in.:

2010 - członek jury międzynarodowego konkursu na plakat: Death is not justice, Poster For Tomorrow, Paryż, Francja

2009 - członek jury międzynarodowego konkursu na plakat poświęcony Unii Europejskiej, Bruksela, Belgia

2008 - członek jury, Internationale Poster Biennale, Mexico

2007 - członek jury, International Poster Competition, Taipei, Tajwan wykłady z historii plakatu polskiego i projektowania graficznego na Asia University, Taipei oraz Taichung, Tajwan

2007 - wykłady na temat historii Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie, Polskiej Szkoły Plakatu oraz współczesnego projektowania graficznego w gallery, Tokio, Japonia

2006 - członek jury, International Poster Competition, Taipei, Tajwan wykłady z historii plakatu, Taipei oraz Taichung, Taiwan od 2006 wykładowca na EAS (Europejska Akademia Sztuk), Warszawa (historia plakatu)

2003 - wykłady z historii plakatu na czterech uniwersytetach, Tokio, Japonia

Autorskie pozycje książkowe:
Polonia 1900 – 1939, Polski plakat przedwojenny, MUVIM Walencja (Hiszpania), 2007.
Chopin, Polski plakat, opr. graficzne Lech Majewski, Wyd. BOSZ, 2010

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej