W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Marii Polakowskiej-Prokopiak: malarstwo i formy przestrzenne

Wystawa Marii Polakowskiej-Prokopiak: malarstwo i formy przestrzenne
Data rozpoczęcia 2016-02-11
Data zakończenia 2016-02-29
Miejsce Galeria Biblioteki, Lublin, ul. Narutowicza 4
Kontakt Wystawa dostępna w godzinach pracy Biblioteki.
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wystawę Marii Polakowskiej-Prokopiak: malarstwo i formy przestrzenne. 

Maria Polakowska-Prokopiak – dr hab. szt., profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, adiunkt II st. w Zakładzie Malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Urodzona w Lublinie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie (1978). Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Karpińskiego w 1984.
W 1986 r. zatrudniona w Zakładzie Malarstwa Instytutu Sztuk Plastycznych Wydziału Artystycznego UMCS na stanowisku asystenta. W 1995 uzyskała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu kwalifikacje I stopnia w dyscyplinie artystycznej – malarstwo. W 2002 r. uchwałą Rady Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskała kwalifikacje II stopnia w dyscyplinie artystycznej – malarstwo. Zajmuje się malarstwem. Do obrazowania niektórych koncepcji wykorzystuje różne techniki z zakresu sztuki papieru i sztuki włókna. Prace artystki były wyróżniane w konkursach ogólnopolskich. Współzałożycielka i współprowadząca autorską pracownię EKO ART na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uhonorowana nagrodami Rektora UMCS. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2000 r. Autorka 30 wystaw indywidualnych. Prezentowała prace na wystawach m.in. w Krośnie, Lublinie, Bolesławcu, Kazimierzu Dolnym, Rzeszowie, Bytomiu, Sandomierzu, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Zamościu, Warszawie, Tychach, a także w Berlinie, Sztokholmie i Kijowie. Uczestniczyła w ponad 130 wystawach zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Bielsko-Białej, Toruniu, Szczecinie, Kielcach, Tychach, Łodzi, Nowym Sączu, Warszawie, Zakopanem, Krakowie, Częstochowie, Włocławku, Bydgoszczy, Olsztynie, Szczecinie, Sieradzu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opolu, Krynicy, Sopocie, Wałbrzychu, Ciechanowie, Przemyślu, Koszalinie, a także w Krzemieńcu, Brukseli, Monachium, Sztokholmie, w Irlandia i Danii. Kurator wystaw i plenerów, juror w konkursach, opiekun naukowy projektu artystycznego finansowanego ze środków europejskich, współautorka publikacji ,,Sztuka dialogu z naturą”.