W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa "Mikronarracje"
Data rozpoczęcia 2014-06-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Wydarzenie

Autorski projekt poświęcony dokumentacji Lublina poprzez medium fotografii ulicznej. Gatunek ten w ostatnich latach zdobywa rzesze zwolenników na całym świecie, pokazuje pozornie błahe sytuacje, znane miejsca, opatrzone przestrzenie w zupełnie innym świetle. Zatrzymuje w kadrze ulotne momenty, krótkotrwałe i łatwe do przegapienia historie dziejące się ciągle wokół nas. Prezentuje sceny niepozowane, spontaniczne, mające miejsce w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej, które często nie trwają dłużej niż sekundę. Są grą skojarzeń lub kompozycją elementów skłaniającą czasem do poważniejszej refleksji, innym razem do uśmiechu.

Fotografia uliczna jest rodzajem artystycznego dokumentu. W tym przypadku ten dokument jest w całości dedykowany i zainspirowany przez jedno konkretne miejsce – Lublin. Obejmuje zarówno centrum jak i peryferie, miejsca znane i czekające na odkrycie, szczególne wydarzenia oraz błahą codzienność, przestrzenie, miejsca, ludzi... Jest to lokalny, długoterminowy, kompleksowy i autorski portret Lublina i jego mieszkańców, ukazujący pozornie znane nam miasto w nowy, zaskakujący i unikalny sposób.

Wystawa fotografii jest finałem programu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin.