W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „Mindware. Technologie dialogu – post scriptum”

Wystawa „Mindware. Technologie dialogu – post scriptum”
Data rozpoczęcia 2011-12-16
Data zakończenia 2012-03-25
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Wystawa

Zadaniem wystawy „Mindware. Technologie dialogu – post scriptum”, jest podsumowanie złożonego i wielowymiarowego dorobku projektu. Na ekspozycję złożą się instalacje, obiekty, zapisy dźwiękowe i tekstowe oraz dokumentacje działań efemerycznych, które odbyły się w przestrzeni miasta, jak też samych prac pokazanych w ich pierwotnym kontekście.

Dodatkową część dokumentacji stanowią podsumowania wykładów i konwersatoriów zrealizowanych w ramach części teoretycznej projektu. Wyjątkowym punktem wyjścia z wystawy w przestrzeń miasta jest instalacja Dominiki Sobolewskiej, której elementy – wielkie gałki oczne – zostaną umieszczone w nowych lokalizacjach (Warsztaty Kultury, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", Muzeum Lubelskie w Lublinie - Zamek Lubelski, Liceum Plastyczne im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie, Galeria Lipowa 13 - Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Teatr im. J. Osterwy, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"), zgodnie z ewolucją idei i kolejnym jej wcieleniem. Ekspozycja daje sposobność spokojnego i gruntownego studiowania koncepcji artystycznych i teoretycznych opisujących i tłumaczących ideę mindware. Wystawa jest również pretekstem do spotkań poświęconych roli nowych technologii w rozwoju społeczeństw, w szczególności perspektywom i możliwościom, jakie w tym względzie posiada Lublin.
Szczegółowe opisy pierwotnego projektu „Mindware. Technologie dialogu” można znaleźć na stronie internetowej www.mindware.art.pl oraz Mindware. Technologie dialogu


Wystawa czynna od 16 grudnia 2011 do 25 marca 2012 od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-17.00
lub na specjalne życzenie dla grup zorganizowanych po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu pod numerem 81 5330818.

lub na specjalne życzenie dla grup zorganizowanych w ramach programu edukacyjnego, zapisy pod numerem telefonu 081 5330818.

Wstęp wolny