W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Miś, Świerszczyk i inne

Wystawa: Miś, Świerszczyk i inne
Data rozpoczęcia 2018-03-17
Data zakończenia 2018-05-06
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Tym razem w Kiosku ze sztuką gościć będą wspomnienia z dzieciństwa. Pomieszczenia wypełnią gazetki dla dzieci z kolekcji Pani Małgorzaty Góźdź, która zbiór odziedziczyła po swojej babci. Zobaczyć będzie można kultowe czasopisma „Świerszczyk”, „Miś” i „Płomyczek”. Najstarsze  czasopisma są z lat 1922-1952. Będzie to okazja do przypomnienia  lub zapoznania się z ilustracjami, tekstami, które były tworzone przez znakomitych twórców.

Koordynacja działań - Marzena Miszczuk-Głowacka absolwentka Socjologii, Wydziału Artystycznego UMCS o specjalizacji Intermedia oraz kierunku Techniki malarskie i pozłotnicze w Lubelskiej Szkole Sztuki  i Projektowania im. St. Wyspiańskiego w Lublinie. Współpracowała z galerią fotografii  „Pomost”, gdzie odpowiedzialna była za oprawę graficzną materiałów promocyjnych do wystaw. W latach 2011-2012 współprowadziła Sos Sztuki-Pracownio-Galerię na lubelskim Starym Mieście. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Lublin na realizację projektu artystycznego oraz upowszechniania kultury.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej