W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków”

Wystawa „Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków”
Data rozpoczęcia 2020-02-08
Data zakończenia 2020-03-08
Miejsce Muzeum UMCS w Bibliotece Głównej (ul. Radziszewskiego 11)
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Cykl „Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków” to wystawa malarstwa Leszka W. Niewiadomskiego, która powstała w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin. Tematem prac artysty jest unikatowa i niezwykle charakterystyczna architektura miasta – jej fragmenty i zaułki widziane z różnych perspektyw. Wśród prac znajdziemy m. in. miejsca znane nam ze Starego Miasta, w tym widok na Bramę Rybną.

Celem realizowanego projektu jest promowanie związanych z Lublinem nietuzinkowych przestrzeni, wywołanie przeżyć w kontakcie z architekturą naszych przodków. Obrazy Niewiadomskiego nie pozostawiają odwiedzających obojętnymi – pozwalają na odkrywanie w zwyczajnych miejscach ich surrealnego znaczenia.

Poza otrzymaniem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin, artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Został m.in. odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego, Medalem Prezydenta M. Lublin, uhonorowany Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodami Kulturalnymi Województwa Lubelskiego.

Prezentowane obrazy wykonane są w technice pastelu olejnego.