W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa NORWID. „Pomiędzy świtem a nocy zniknięciem…”

Wystawa NORWID. „Pomiędzy świtem a nocy zniknięciem…”
Data rozpoczęcia 2021-10-28
Data zakończenia 2022-01-31
Miejsce Gmach Główny KUL, Al. Racławickie 14 | Muzeum KUL
Organizator Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Za okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na wystawę zatytułowaną NORWID. „Pomiędzy świtem a nocy zniknięciem”, która zorganizowana została przez Muzeum KUL, Ośrodek Badań nad Twórczością Cypriana Norwida KUL oraz Fundację Museion Norwid.

Na ekspozycji zobaczyć można kilkadziesiąt oryginalnych prac plastycznych Cypriana Norwida: rysunków, akwarel i grafik oraz rękopis, a towarzyszy im literacki komentarz ich twórcy. Całości dopełnia bogaty wybór pierwodruków oraz publikacji z epoki ilustrowanych przez Norwida.

Większość obiektów pochodzi z kolekcji prywatnych, znanych wyłącznie wąskiemu gronu specjalistów. Warto podkreślić, że widzowie będą mogli zapoznać się z kilkoma dziełami Norwida prezentowanymi publicznie po raz pierwszy.

Kurator wystawy: dr Edyta Chlebowska

Muzeum KUL czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-16.00
Rezerwacje grup: tel.
muzeum.kul.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej