W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa obrazów Tomasza Budzyńskiego ”Podróż na wschód”

Data rozpoczęcia 2013-06-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Data zakończenia 2013-06-09
Godzina zakończenia 05:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Wystawa

Świat obrazu jako doskonałe dopełnienie pracy i duchowej drogi wybitnego wokalisty, kompozytora i poety.

Tomasz Budzyński. Żonaty, ojciec dwojga dzieci. W 2009 r. założył kulturalne stowarzyszenie „Niewidzialna Armia”, którego jest prezesem.
25 maja 2011 r. został odznaczony przez ministra Bogdana Zdrojewskiego Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Latem 2010 roku Stowarzyszenie „Niewidzialna Armia” nakręciło film „Podróż na Wschód”, którego Budzyński był współreżyserem. Zagrał w nim rolę Herbaciarza. W tym samym roku napisał książkę autobiograficzną Soul Side Story.

Jego malarstwo uznawane jest za osadzone w tradycji. Nie jest malarstwem zaangażowanym socjologicznie, czy dyskursem z nowoczesnymi trendami, którym zresztą nie ulega, lecz jest osobiste, pełne wspomnień kojarzonych z powidokami. Określane jest wręcz jako naiwne, ale otwierające szerokie pole do interpretacji. Na jego obrazach częste są pejzaże, ale nie są to przedstawienia realistyczne i figuratywne, ale według krytyków oparte na indywidualnym rozumieniu. Ich przekaz interpretowany jest jako powiązanie dobra z pięknem.

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne