W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Paweł Bogumił. inHUMAN

Wystawa: Paweł Bogumił. inHUMAN
Data rozpoczęcia 2024-03-01
Data zakończenia 2024-05-26
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Ciche Kąty +1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do zwiedzania wystawy „inHUMAN” ukazującej cykl fotografii Pawła Bogumiła.

Punktem wyjścia cyklu inHUMAN jest spotkanie.

Wystawa fotografii Pawła Bogumiła nosi przewrotny tytuł „inHUMAN”. Ta gra słów doskonale oddaje skrajne emocje, których doświadczamy, patrząc na 40 czarno-białych fotografii małp, które artysta sportretował przez kraty i szyby europejskich ogrodów zoologicznych.

Niektóre fotografie budzą podświadomy lęk przed potężnymi zwierzętami – inne powodują, że zastanawiamy się o czym myśli osoba na zdjęciu. Podświadomie zapominamy, że patrzymy na zwierzę. Portrety Bogumiła, wykonane z niemałym kunsztem fotograficznym, powodują, że włosy na naszych karkach się jeżą.

Paweł Bogumił, ur. 1984. Absolwent studium fotograficznego Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Dyplom, który wykonał pod kierunkiem Mikołaja Grynberga i Pawła Żaka, obronił w 2014 roku. Jego fotografie prezentowane były między innymi na „Lens Culture”, „Future Shot” oraz na łamach magazynów „Cles”, „Geo” i „Geo Saison”.

Projekt „inHUMAN” znalazł się w finale konkursu „Earth 15” organizowanego przez „Lens Culture”. Oprócz tego Paweł Bogumił za cykle „inHUMAN” i „Floral Sketches” otrzymał nagrodę i wyróżnienie w konkursie International Photography Awards 2015.

Wystawa dostępna w godzinach otwarcia CSK, tj. 8.00-21.00 | wstęp bezpłatny