W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa plakatów – Manufaktura Sanok

Wystawa plakatów – Manufaktura Sanok
Data rozpoczęcia 2015-03-20
Data zakończenia 2015-04-10
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Wystawa jest zbiorem 20 plakatów Bartosza Rejmaka, powstałych w latach 2013-2015 w Pracowni Grafiki Artystycznej „Manufaktura Sanok”. Stanowi wspomnienie działalności Pracowni Działań Plastycznych w Chatce.

Bartosz Rejmak pochodzi z Lublina. Miłość do plakatu ogarnęła go podczas wędrówek z trupą teatralną teatru „JA-sny” ACK UMCS i Warsztatami Filozoficznymi pod opieką prof. Jadwigi Mizińskiej w latach 90. Plakaty, rysowane ręcznie, były powielane na kserokopiarce i informowały miejscową ludność o spektaklach plenerowych.

W młodzieńczych czasach licealnych fascynował się Don Kichotem i w 1999 roku popełnił kilka płócien związanych z tą tematyką. Zaprezentował je na debiutanckiej wystawie w Galerii ACK UMCS ”Chatka Żaka”. Jako stały bywalec tego miejsca, kształtował swoje poglądy i wizję przyszłości, by wyruszyć w świat na studia artystyczne na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.
W pracowni plakatu i grafiki wydawniczej pod kierunkiem i czujnym okiem profesora Lecha Majewskiego, zdobył warsztat i zrozumienie języka wizualnego. A co za tym stoi – najważniejszą konieczność poszukiwań własnego sposobu wyrażania się w sztuce.