W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa plakatu typograficznego TYPE + TEXT | Wernisaż

Wystawa plakatu typograficznego TYPE + TEXT | Wernisaż
Data rozpoczęcia 2017-06-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Wystawa prezentuje prace wybranych projektantów z Polski, Chin, Tajwanu oraz Indonezji. Pierwsza jej odsłona miała miejsce w Guilin Huaqiao Art Museum w Chinach.

Plakaty prezentowane na wystawie odzwierciedlają różnorodne sposoby myślenia i budowania kompozycji typograficznej w dwóch odmiennych kulturach – łacińskiej i chińskiej. Litera jest głównym bohaterem i wspólnym mianownikiem wszystkich prezentowanych prac. Obejrzeć będzie można ponad 120 plakatów wykonanych różnymi metodami: od sitodruku poprzez fotografię aż do użycia programów graficznych. W wystawie TYPE + TEXT biorą udział zarówno uznani już artyści zaproszeni do projektu, jak i twórcy debiutujący oraz studenci, których prace zostały wybrane przez zespół kuratorów z Polski i Chin. Wystawę można oglądać do 31 lipca. Wstęp wolny.

Kuratorzy wystawy: Agnieszka Ziemiszewska, Sebastian Smit, Li Xu, Jiang Yingui.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej