W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa pokonkursowa „Teatr w obiektywie”

Wystawa pokonkursowa „Teatr w obiektywie”
Data rozpoczęcia 2016-05-22
Data zakończenia 2016-06-05
Miejsce Chatka Żaka – czarne foyer, ul. Idziego Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa jest efektem pracy kilkunastu fotografów, którzy na swoich zdjęciach uwiecznili spektakle odbywające się w ramach Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych (zwanego SANS).
W skład wystawy wchodzi około 20 zdjęć zrobionych zarówno przez amatorów jak i osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią. Wszystkie prace są bardzo różnorodne, ponieważ konkurs "Teatr w Obiektywie" rozpatrywany jest w czterech kategoriach: Portret, Wokół Festiwalu, Aktorzy i Artystyczne spojrzenie, a poza kategoriami profesjonalne jury złożone z lubelskich fotografików i znawców teatru osób niepełnosprawnych wybiera również wyróżnienia specjalne. Zdjęcia nie są jedynie dokumentacją tego co działo się na scenie; podczas festiwalu fotografowie zaglądali również za kulisy i podglądali przygotowania do spektakli. Podczas wernisażu odbędzie się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Jednym z głównych celów konkursu "Teatr w Obiektywie" jest promowanie twórczości osób niepełnosprawnych, jak również fotografii teatralnej oraz umożliwienie dialogu między fotografami o różnych stopniach zaawansowania. Organizatorzy pragną integrować środowiska fotografów z artystami niepełnosprawnymi oraz kształtować pozytywny stosunek społeczeństwa wobec artystów niepełnosprawnych.