W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: „Popieraj swojego malarza” Robert Kukla

Wystawa: „Popieraj swojego malarza” Robert Kukla
Data rozpoczęcia 2022-02-25
Data zakończenia 2022-03-27
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa pt.: „Popieraj swojego malarza” to zapis emocji i wrażeń związanych z efektami pracy prowincjonalnych pracowni plastycznych, w czasach minionego już systemu, w zderzeniu ich pozostałości ze współczesnością. 

Wystawa składa się z kilku cykli wykonanych w technice akrylu, na płótnie, lub płycie: „Murale” 1999 – 2019, „Murale, vol. 2" 2015 – 2017, „Sklepy polskie” 2014 – 2017 oraz „Szablony na muralach” 2021 sprayem na płycie. Cykl „Murale” jest malarską próbą dokumentacji zjawiska wielkoformatowych reklam ściennych, z czasów PRL-u, ale i zaprezentowania ich jako ornamentu, tatuażu na tkance miasta. Cykl „Murale, vol. 2" jest z kolei artystyczną zabawą formą murali reklamowych. „Sklepy polskie” są krytyczną interpretacją dzisiejszej rzeczywistości, przez pryzmat sieci handlowych i ich klienteli. Prace z cyklu „Szablony na murach” także odwołują się do sztuki zewnętrznej; są kompozycjami wykonanymi sprayami, przy użyciu starych szablonów literniczych. Cykle rozwijają się cały czas, a zestaw obrazów tworzących tę wystawę, nie był jeszcze nigdzie prezentowany.

Ekspozycja przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Wystawa czynna do 27 marca 2022. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej