W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Powiększenie II - ODWOŁANA

Wystawa: Powiększenie II - ODWOŁANA
Data rozpoczęcia 2020-10-17
Data zakończenia 2020-11-15
Miejsce Galeria Labirynt Plaza ul. Lipowa 13
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa została odwołana ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zwiedzających. O nowym terminie otwarcia wystawy będziemy informować.

Druga odsłona wystawy Powiększenie, której ideą jest prezentacja twórczości artystek i artystów związanych z Lublinem, a która powstała jako wynik trudnego czasu pandemii i obudzonej przez nią refleksji, dotyczącej znaczenia wspólnoty i lokalności.

Czas pandemiczny okazał się czasem pełnym lęku o siebie i najbliższych, dlatego pomysłodawcy wystawy zmienili przyjętą wcześniej perspektywę patrzenia i  przenieśli uwagę z tego, co dalej, na to, co tu i teraz. Postanawiając skupić się na najbliższym otoczeniu, oddają lubelskim artystkom i artystom przestrzeń Galerii Labirynt | Plaza. Cykl Powiększenie otworzyli we wrześniu Edna Baud, Małgorzata Pawlak i Jakub Ciężki, którzy zaprezentowali swoje najnowsze prace malarskie. W drugiej odsłonie wystawy publiczność będzie miała okazję obejrzeć rzeźby Moniki Zadurskiej-Bielak oraz obrazy Sławomira Tomana i Adama Oronia. Dzieła będzie można także kupić!

Sławomir Toman – (ur. 1966 ) Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Ecole Regionale des Beaux-Arts w Rennes we Francji. Nominowany do Paszportu Polityki (2003). Stypendysta Ministerstwa Kultury RP (2002) oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji (1995). Od 1997 roku związany z Instytutem Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia w Lublinie w latach 2011-2014. Zajmuje się malarstwem, jest dydaktykiem i kuratorem wystaw.

Monika Zadurska-Bielak (ur. 1967 w Lublinie) Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Lublinie. Zajmuje się rzeźbą i ceramiką. Założycielka pracowni Potok Pracownia Plastyczna, gdzie odbywały się liczne warsztaty i kursy ceramiczne i plastyczne przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Specjalizuje się w technologii odlewów silikonowych, którą wykorzystuje do tworzenia realistycznych figur. Wykonywała elementy scenografii do wystaw w wielu ośrodkach muzealnych w Polsce.

Adam Oroń - Absolwent Malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2014 roku uzyskał tytuł magistra sztuki w pracowni dr hab. Wiesława Procia. Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą, rysunkiem oraz twórczością ilustratorską.

Wystawa czynna do 15.11.2020
Godziny otwarcia: wt.—sob., godz. 13:00—18:00; niedz. godz. 12:00—19:00