W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa prac Krzysztofa Sokolovskiego pt. „Sztuka neosakralna"

Wystawa prac Krzysztofa Sokolovskiego pt. „Sztuka neosakralna"
Data rozpoczęcia 2023-10-16
Data zakończenia 2023-12-15
Miejsce Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL, ul. Rynek 8
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Krzysztof Sokolovski jest artystą wizualnym i twórcą koncepcji kognitostrukturalnej oraz sztuki neosakralnej (malarstwo monumentalne i sztalugowe, obiekty świetlne, instalacje artystyczne, wnętrza sakralne i świeckie, rzeźba). Urodził się w 1985 w Ejszyszkach na Litwie.

Od 2003 mieszka i tworzy w Polsce. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej (energetyka cieplna) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Malarstwa) oraz kurs anatomii prawidłowej i klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.

Sokolovski jest autorem polichromowanych wnętrz neosakralnych, m.in. kaplic w Klebarku Wielkim (Polska) i w klasztorze sióstr salezjanek w Jerozolimie. Ponadto projektuje i wykonuje obiekty oraz wnętrza świeckie w duchu tworzonej przez siebie idei kognitostrukturalnej. Jej główne założenia oparte są na poszukiwaniu form wizualnych harmonijnie łączących ukazywanie duchowej strony rzeczywistości z naukowym rozumieniem świata i samego człowieka. 

Wystawa czynna do 15 grudnia 2023. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej