W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Projektów Kostiumologicznych i Scenograficznych Teatru Muzycznego

Wystawa Projektów Kostiumologicznych i Scenograficznych Teatru Muzycznego
Data rozpoczęcia 2009-03-20
Data zakończenia 2009-05-15
Kategoria Wystawa

Wystawa Projektów Kostiumologicznych i Scenograficznych Teatru Muzycznego w Lublinie.

W teatrze każdej nucie zaśpiewanej arii, każdemu gestowi towarzyszy przestrzeń i kostium. Scenografia i strój grają razem z artystami, pozwalają zatopić się w świecie przedstawienia, a barwa, faktura, kształt decydują w nie mniejszym stopniu o odbiorze spektaklu niż słowo czy melodia.

Prezentacja, którą proponuje Teatr Muzyczny przybliża projekty Teresy Ponińskiej, Tatiany Kwiatkowskiej, Ireneusza Salwy, Teresy Targońskiej, Janusza Warpechowskiiego, Anny Bobrowskiej-Ekiert i innych. Wystawa daje okazję by zaobserwować tendencje i mody jakim ulegały estetyczne kryteria stosowane w projektowaniu strojów i dekoracji. To nostalgiczna, ale i pouczająca podróż po Teatrze Muzycznym, jaki pozostał we wspomnieniach i zbiorach archiwalnych.

Wystawa została zrealizowana przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej