W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa: ProRegres2020
Data rozpoczęcia 2020-12-30
Data zakończenia 2021-01-13
Miejsce online
Organizator Piękno Panie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Paweł Bajew, Irena Nawrot, Rafał Eret, Robert Kuśmirowski, Sławomir Toman, Jarosław Koziara, Jakub Ciężki, Katarzyna Hołda, Paweł Korbus, Marta Góźdź, Marta Zgierska, Mirosław Jurczuk, Kamil Stańczak, Tomek Bielak.

Takiej wystawy w Piękno Panie jeszcze nie było
Na zakończenie tego pandemicznego roku i my zapraszamy na niezwykłą prezentację. Po raz pierwszy w naszej przestrzeni pokażemy prace tak wielu artystów - bo tym razem wyjątkowo w przestrzeni wirtualnej 
Wystawa poświęcona jest twórczości znanych artystów, związanych z Lublinem. Ale innej niż zwykle, tak jak rok 2020 był dla wszystkich inny. Dla artystów i środowiska kultury - szczególny.
Odwołane wydarzenia, zamknięte instytucje sztuki i kultura, przeniesiona do internetu. Myślicie, że w 2020 sztuka zamarła? Ależ skąd. Odnalazła się i powyłaziła z szuflad i zakamarków dotąd zapomnianych, razem z początkiem pierwszych porządków w kwarantannie, segregowania papierów i sprzątania na strychu. I tak oto zaplanowana przez nas z początkiem roku wystawa pierwszych, prac artystów, dziś już znanych, dojrzałych i ukształtowanych przerosła nasze oczekiwania.
Dziś, z końcem roku swoje pierwsze próby twórcze, błędy i sukcesy z przeszłości zgodzili się pokazać publicznie, bez cenzury, ku pokrzepieniu i radości odbiorców, licznie i odważnie znani artyści, tacy jak Paweł Bajew - który był inspiracją całego projektu, Robert Kuśmirowski, Rafał Eret i wielu innych.
To jak? Chcecie zobaczyć, od czego zaczynał Jarek Koziara? Jak smarował Paweł Bajew? My nie możemy się doczekać pierwszych prezentacji.
Piękno Panie


Wystawa odbywać się będzie w formule on-line na stronie fb Piękno Panie do czasu, aż możliwe będzie zaprezentowanie oryginalnych obiektów z szuflad .