W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa "Shapes of mind" Nawer

Data rozpoczęcia 2018-05-20
Data zakończenia 2018-07-31
Miejsce Brain Damage Gallery (Centrum Spotkania Kultur, wejście od ul. Skłodowskiej 5)
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Brain Damage Gallery, ma przyjemność zaprosić na wystawę czołowego przedstawiciela graffuturismu w Polsce i jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na świecie - Nawera. 

Kolor. Forma. Dynamika.

Wystawa SHAPES OF MIND, to próba uchwycenia unikalnej abstrakcyjnej ekspresji w ostrych, geometrycznych liniach i kontrastujących kolorach. NAWER tworzy obrazy, które czerpią inspirację z architektury i tak jak architektura są tu niemal matematycznie obliczone i wyważone. Żadna linia nie jest przypadkowa.

Efektem jest futurystyczna wizja miasta, konfrontująca się z przestrzenią galerii i jej bezpośrednim sąsiedztwem. W ramach wystawy wykorzystany zostaje beton, światło i multimedia, a działania realizowane są zarówno w przestrzeni Brain Damage Gallery, jak i poza nią.

NAWER
Architekt, projektant, artysta. Ze sztuką uliczną związany od połowy lat 90’. Dziś czołowy przedstawiciel graffuturismu i twórca, którego prace prezentowano w najważniejszych galeriach na świecie (San Francisco, Tokyo, Dortmund, Praga, Berlin, Paryż, Londyn, Monachium, Lyon i w wiele innych). Jego prace słyną z nowatorskiego podejścia do abstrakcji i geometrii, która znajduje się w ciągłym dialogu z przestrzenią publiczną i jej funkcjonalnością. To połączenie architektury z malarstwem i malarstwa z architekturą zapewniła Nawerowi niesłabnącą popularność zarówno wśród miłośników futurystycznej estetyki jak i koneserów street artu.
Więcej:  http://www.behance.net/NAWER 
 

Wystawę zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Mecenasem wystawy jest Liquitex.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne