W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Stanisława Żukowskiego „Obrazy”

Wystawa Stanisława Żukowskiego „Obrazy”
Data rozpoczęcia 2018-04-21
Data zakończenia 2018-05-15
Miejsce Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, III piętro Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11
Organizator Galeria ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa ma charakter retrospektywny i wiąże się z jubileuszem 40-lecia pracy twórczej Stanisława Żukowskiego. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace przekrojowe i cykliczne z różnych okresów, ukazujące procesy zmian i ścieżki poszukiwań w twórczości artysty.

Stanisław Żukowski urodził się w 1953 r. w Kobylnikach (dawne woj. wileńskie). Studiował w IWA UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1977 r. Od 1976 r. pracuje na UMCS, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Wziął udział w ponad 160 wystawach, w tym: indywidualnych, zbiorowych, konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Artysta był wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu instytucji, m.in.: w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu; w Galerii Sztuki Współczesnej w Zamościu; w Galerii Awangarda we Wrocławiu; w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi; w Muzeum na Majdanku w Lublinie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, we Włoszech, USA, Kanadzie, Chinach.

Wystawę będzie można oglądać do 15 maja 2018 r. Organizatorami są: Galeria ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP.

Pomysł Objazdowej Galerii Sztuki powstał w 2013 roku. Celem projektu jest umożliwienie szerokiego dostępu do sztuk plastycznych z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby i technik multimedialnych mieszkańcom dzielnic naszego miasta poprzez prezentacje wystaw artystów o uznanym dorobku twórczym. Dzielnicowe Domy Kultury i Młodzieżowe Domy Kultury są miejscem spotkań lokalnej społeczności o dużym potencjale poznawczym. Miejsca te, oprócz profesjonalnych sal  wystawienniczych, dysponują też możliwością dotarcia do wszystkich grup wiekowych, wpisując się w działania edukacji kulturalnej i kształtowania wrażliwości estetycznej. Podnoszą jakość życia kulturalnego poszczególnych dzielnic naszego miasta poprzez dostęp do profesjonalnych przedsięwzięć artystycznych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej