W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Street art vs Graffiti"

Wystawa "Street art vs Graffiti"
Data rozpoczęcia 2011-08-05
Data zakończenia 2011-09-05
Kategoria Wystawa

Wystawa jest próbą złamania stereotypowego myślenia o streetarcie i graffiti, jako o zjawiskach niekorzystnie wpływających na poziom estetyki miejskiej - próbą uświadomienia ogromnego potencjału i artystycznych walorów płynących z prac tworzonych w przestrzeni publicznej. Przestrzeni, która swoją dostępnością i demokratycznością nie narzuca formy czy treści wypowiedzi, pozwalając na artystyczną ekspresję w prawdziwym znaczeniu tego słowa.

Z drugiej strony sztuka uliczna, jako jeden z największych fenomenów kulturowych ostatnich lat, coraz lepiej radzi sobie w oficjalnym obiegu sztuki. Jej promocji sprzyja dosadność i precyzja, z jaką komentuje rzeczywistość. Jednak celem wystawy nie jest zamknięcie street artu i graffiti w galerii. Ani nadanie instytucjonalnego wymiaru. Przybliżamy i pokazujemy skondensowany, ale rzetelny sposób, czym są obie formy sztuki ulicznej. Unaoczniamy różnice, wydobywamy podobieństwa. Wystawa"Street art vs Graffiti" jest próbą usystematyzowania tych dwóch ulicznych aktywności. Odróżnienia dokonają sami artyści - poprzez opowiedzenie się po jednej ze stron. Pamiętajmy, że dla graffiti i street artu znamienna jest ich dynamiczna recepcja. W kierunku jej uchwycenia czynimy pierwszy krok: oddajemy głos artystom –nie kuratorom.

W wystawie weźmie udział ponad 30 artystów, należących do najważniejszych postaci nurtu, w tym: 3fala.art.pl, adam-x, Aqualoopa, Bell, Bostone, Chazme, Ciah-Ciah, Coxy, Czarnobyl, dwaesha, Egon Fietke, Elomelo, Eesze, Forin, Fresh, Gregor, Goro, Ileone, Kamil Kuzko, Maped, Mat, M-City, Miesto, Mrufig, Nawer, NeSpoon, Patryk, Pener, Pikaso Oner, Rater, Rock, Sepe, Shek, Slik, Skem, Suon, Swanski, Szyman,Taki Myk, Tone, Tuse, Twożywo, Artur Wabik i inni.
Wystawa organizowana przez Brain Damage Gallery (Europejska Fundacja Kultury Miejskiej) przy współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych.
Wystawa czynna od 5 sierpnia do 5 września 2011, codziennie za wyjątkiem poniedziałków w godz. 14.00-19.00.