W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: "Teatr w Rozbudowie"

Wystawa: "Teatr w Rozbudowie"
Data rozpoczęcia 2023-07-21
Data zakończenia 2024-01-04
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wernisaż wystawy: "Teatr w Rozbudowie" - Finał procesu twórczego pracy typu site-specific. 

Finalizacja procesu twórczego pracy typu Site-Specific autorstwa Roberta Kuśmirowskiego prezentowanej na poziomie +2, będącej częścią wystawy, której tematem jest zawiła historia teatru w budowie – „w stronę spotkania kultur. Od teatru dramatycznego do centrum spotkania kultur” wyeksponowana na poziomie +3.

Co by się stało gdyby do realizacji przystąpiono z projektem przegranym, projektem „nr 2”, z przeprowadzonego konkursu? Jak by przebiegały procedury i losy powstawania innego budynku w tym samym miejscu? Jaką funkcję ostatecznie pełniłby taki budynek i jakie wydarzenia gościłyby w murach, może szybciej oddanego budynku? Te wszystkie pytania są dla mnie wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromną detektywistyczną przygodą, by dotrzeć do wszystkich dokumentów, świadków tamtych wydarzeń i pomysłów zaproponowanych, jednak odrzuconych w trybie postępowania konkursu - Robert Kuśmirowski.

Praca powstała w ramach wystawy stałej pt. „W Stronę Spotkania Kultur. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur, Wystawa Poświęcona Historii Budowy” stanowiącej jedno z działań projektu pt. „Norwegia i Polska - Odnajdywanie w Czasie i Przestrzeni. Interdyscyplinarne Przedsięwzięcie Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (z Partnerami), w sferze: teatru i filmu; muzyki i tańca; sztuk wizualnych i refleksji akademickiej” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 w ramach programu „Kultura” Działanie 2.

Ekspozycja bezpłatna, czynna w godzinach otwarcia instytucji 08:00-21:00 w przestrzeni otwartej.