W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Tradycja w Obiektywie

Wystawa: Tradycja w Obiektywie
Data rozpoczęcia 2021-12-09
Data zakończenia 2021-12-12
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa w ramach 31. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” 2021

Tradycja w Obiektywie to konkurs fotograficzny towarzyszący Mikołajkom Folkowym, organizowany przez Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego.

Jego uczestnicy starają się, wykorzystując formę zdjęcia, twórczo zinterpretować temat „tradycji”. W tym roku do konkursu napłynęło łącznie 149 zgłoszeń z całej Polski, w których zawarte były 272 fotografie. Wszystkie z nich były zgodne z regulaminem. Jak co roku jury stanęło przed niełatwym wyborem najlepszych prac. W tej edycji w gronie oceniających zasiedli: Agata Stanowska – organizator konkursu fotograficznego Tradycja w Obiektywie, członek sztabu organizacyjnego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”; Robert Pranagal – artysta fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej; Marcin Skrzypek – anglista, muzyk i animator Orkiestry Świętego Mikołaja, fotograf i autor wystaw; Radosław Bułtowicz – artysta plastyk, pomysłodawca i koordynator wielu wystaw, warsztatów i innych cyklicznych inicjatyw popularyzujących fotografię i inne obszary sztuki, od 2010 roku wykładowca specjalności artystycznej: fotografia w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania; Grzegorz Nowicki – animator lubelskiej kultury, plastyk, edukator dzieci i młodzieży.

Jury przyznało trzy główne nagrody oraz cztery wyróżnienia. Ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano siedemnaście zdjęć. Wszystkie nagrodzone i zgromadzone na wystawie fotografie można obejrzeć na kolorowej wkładce folderu festiwalowego. Będzie można je zobaczyć również przed budynkiem Chatki Żaka przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie, na Facebooku Mikołajek Folkowych oraz na stronie internetowej wydarzenia (www.mikolajki.folk.pl).