W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: "Wciąż się zmieniając"

Wystawa: "Wciąż się zmieniając"
Data rozpoczęcia 2013-10-03
Data zakończenia 2013-10-04
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wernisaż

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza do Galerii Fotografii KIOSKART na wystawę "Wciąż się zmieniając".


Zasadniczą materią sztuki Dudka-Dürera jest jego twarz lub cała postać, ukazane w różnych aspektach rzeczywistości lub wyobrażeń bliskich fantasmagorii. Artysta od bardzo wielu lat tworzy performances, których niektóre aspekty ideowe w charakterystyczny sposób przenosi do fotografii. Przekracza w ten sposób tradycyjne dyscypliny, podążając za najnowszymi technologiami cyfrowymi. Nie interesuje go dokument fotograficzny czy wideo, choć czasami ten aspekt też znajduje swoje miejsce w pracach z obrazem ruchowym. Jest twórcą, który świadomie używa teatralizacji i różnorodnych przeobrażeń obrazu w celu poszukiwania prawdy istnienia.
/Krzysztof Jurecki/

Wystawę można oglądać do 4 listopada, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-17:00.
Wstęp wolny