W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa "… z wikliny"
Data rozpoczęcia 2012-08-20
Godzina rozpoczęcia 14:00
Data zakończenia 2012-08-26
Godzina zakończenia 18:00
Miejsce Galeria "Gardzienice", ul. Grodzka 5a
Kategoria Wystawa

Jeszcze kilka dni można oglądać można w Galerii Gardzienice wystawę „… z wikliny” przygotowaną przez Fundację Kultura Enter w ramach tegorocznej Letniej Szkoły Plecionkarstwa trwającej podczas Jarmarku Jagiellońskiego. Prezentuje ona wykorzystanie w sztuce współczesnej wikliny, materiału znanego z rzemiosł, a tradycyjnego. Od lat wykorzystywana do wyplatania przedmiotów codziennego użytku dla artystów stała się inspiracją i tworzywem. Cięta, wyginana, zaplatana, łączona z innymi materiami otrzymuje nowe zadania i nowe miejsca. Prace, często powstające na plenerach w korespondencji z naturą, w przestrzeni galerii nabierają nowych znaczeń, skojarzeń i odniesień. Organiczna materia jaką jest wiklina pobudza wyobraźnię do tworzenia, jest materią której odbiór możliwy jest za pomocą różnych zmysłów. Możliwości pracy z wikliną są szerokie. Formy przestrzenne, płaskie, łączone z drewnem, papierem, metalem poddawane są ciągłej metamorfozie spowodowanej „starzeniem się” materii organicznej.

Artyści zaproszeni do udziału w wystawie prezentują indywidualne doświadczenia i techniki pracy twórczej stąd widzimy odwołanie do rzeźby, malarstwa, tkaniny, czy rysunku.

Wystawa jest drugą odsłoną prezentacji wikliny artystycznej. Pierwsza miała miejsce podczas pleneru artystycznego „… z wikliny” realizowanego w lipcu 2010 roku w Ogrodzie Saskim w Lublinie.

W wystawie udział biorą:
Stanisław Dziubak, Aleksandra Herisz, Katarzyna Krzykawska, Aneta Pliszka, Maria Polakowska- Prokopiak, Elżbieta Piórecka, Narcyz Piórecki, Aleksandra Zuba-Benn, Anna Waszczuk, Stanisława Zacharko-Łagowska.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej