W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Zamki i Pałace Węgier | IV. Spotkanie z kulturą węgierską

Wystawa: Zamki i Pałace Węgier | IV. Spotkanie z kulturą węgierską
Data rozpoczęcia 2023-10-20
Data zakończenia 2023-11-12
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Foyer Sali Operowej
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Węgry są ojczyzną romantycznych pałaców i bajecznie pięknych zamków. Na ich basztach toczyły się bitwy rozstrzygające o losach, pomiędzy ich murami snuto intrygi, a nad ich dekoracją pracowali znani zagraniczni mistrzowie. Większość w niegodny sposób uległa zniszczeniu, ale dziś wiele odnowiono lub rozpoczęto ich odbudowę w ramach Narodowego Programu Pałaców i Narodowego Programu Zamków. Na wystawie zostanie zaprezentowane 21 plansz prezentujących zdjęcia i opisy tych zabytkowych obiektów.

Wystawa potrwa do 12 listopada 2023

IV. Spotkanie z kulturą węgierską to kolejna edycja projektu artystycznego,  realizowanego co roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie służy propagowaniu węgierskiej kultury w naszym mieście.  Poprzez integrację i żywy kontakt z dziedzictwem kulturowym Węgier, umacniamy tym samym relacje między naszymi narodami oraz rolę pomostową Lublina i naszej instytucji w tym procesie.

Projekt dofinansowany w ramach Węgierskiego - Polskiego programu Współpracy Międzynarodowej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej