W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: "Zgubiona dusza - jestem, rysuję”. Ilustracje Joanny Concejo

Wystawa: "Zgubiona dusza - jestem, rysuję”. Ilustracje Joanny Concejo
Data rozpoczęcia 2018-10-06
Data zakończenia 2018-11-05
Miejsce Dom Słów - Izba Drukarstwa, ul. Królewska 17 / Żmigród 1
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", Dom Słów
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa czynna do 5 listopada 2018 r.

„Był sobie raz pewien człowiek, który bardzo dużo i bardzo szybko pracował i już dawno zostawił swoją duszę gdzieś daleko za sobą”. To pierwsze zdanie opowiadania/bajki napisanej przed laty przez Olgę Tokarczuk. To krótkie opowiadanie było pretekstem do stworzenia równorzędnego świata przy pomocy ilustracji. Tak powstała niezwykła książka „Zgubiona Dusza” autorstwa Olgi i Joanny, obie są równorzędnymi autorkami narracji, jedna literackiej, druga rysunkowej. Jedna w kilkunastu zdaniach nakreśla opowieść o problemie współczesnego świata, zabiegania i w efekcie zgubieniu duszy, druga część ilustracyjna, jest jakby stop-klatkami momentów z czyjegoś życia, wypełnionych oczekiwaniem, ławeczkami, krzesłami, poczekalniami oraz bujnymi roślinami.

W październikowe dni zapraszamy państwa na spotkanie z Joanna Concejo, namawiamy do zatrzymania się i kontemplacji oryginalnych ilustracji do książki „Zgubiona dusza”. Dodatkowo na wystawie prezentowane będą szkicowniki autorki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej