W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Xavier Le Roy – próba otwarta spektaklu / Centrum Performatywne EEPAP

Data rozpoczęcia 2017-03-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala Czarna
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spektakl

Dla krytyków tańca zawodowe doświadczenie Le Roya, z wykształcenia biologa molekularnego, stało się kluczem do rozumienia jego twórczości, opartej na badaniach i poszukiwaniach. Jeśli przyjrzeć się bliżej spektaklom Xaviera Le Roy’a i towarzyszącym im tekstom, obecne w nich elementy konceptualne i teoretyczne funkcjonują wyłącznie jako technika konkretyzowania myśli, która prowadzi przez spektakl. To nie teoria jest bowiem dla Le Roy’a podstawą przy tworzeniu choreografii; jego pomysły powstają podczas badania rozmaitych form reprezentacji ciał ludzkich i nie-ludzkich w ruchu oraz obserwacji różnych sposobów reakcji widzów. 

----
Xavier Le Roy ponownie przyjeżdża do Lublina z grupą tancerzy i choreografów, z którymi zrealizował spektakl „Low Pieces”, świetnie przyjęty na Festiwalu Konfrontacje w 2013 roku. Tym razem artyści będą pracowali w Lublinie nad nowym przedstawieniem. 
Zapraszamy na otwarty pokaz pracy - bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie od 1 marca.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne