W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

XXIV Ogólnopolska Epidemia Piosenki Turystycznej "Bakcynalia"

XXIV Ogólnopolska Epidemia Piosenki Turystycznej "Bakcynalia"
Data rozpoczęcia 2010-11-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", Radziszewskiego 16 pok. 14
Kategoria Festiwal

Epidemia Piosenki Turystycznej "Bakcynalia' (tak brzmiała pierwotnie pełna nazwa festiwalu) była kiedyś jedną z najpopularniejszych w Polsce imprez kulturalnych promujących piosenkę turystyczną. Po kilkunastu latach przerwy Festiwal został reaktywowany w 2007 roku i zgodnie z tradycją wrócił na deski Chatki Żaka. W organizację zaangażowało się także kilka organizacji studenckich. Podczas tegorocznej edycji "Bakcynaliów", w ciągu jednego wieczoru odbędą się trzy koncerty. Podczas koncertu konkursowego zaprezentują się młode zespoły z kręgu piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Koncert pt. „Piosenki w sam raz na rajdowy szlak” to doskonała okazja aby usłyszeć dobrze już znane, a nawet legendarne formacje, które po latach wystąpią specjalnie dla bakcynaliowej publiczności. Trzeci koncert natomiast, poświęcony jest zespołom młodszego pokolenia, należącym do projektu „W górach jest wszystko co kocham”. Dodatkową atrakcją będzie spacer po Lublinie z przewodnikami, którzy odkryją przed uczestnikami mniej znane oblicze miasta.

Ponieważ ilość miejsc na sali jest ograniczona, widzów spoza Lublina zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji biletów drogą e-mailową na adres bakcynalia@wgorach.art.pl . W dniu koncertu po bilety z rezerwacji należy zgłosić się do godziny 15:00 - w przeciwnym razie rezerwacja przepada.

Bilety: ulgowy - 20 zł, normalny - 30 zł / do nabycia od 22 października w ACK UMCS Chatka Żaka oraz Oddziale Miejskim PTTK, ul. Rynek 8

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej