W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Z archiwum Innych Brzmień | The Infiltrators

Z archiwum Innych Brzmień | The Infiltrators
Data rozpoczęcia 2020-07-20
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce fanpage Innych Brzmień oraz Warsztatów Kultury
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

W obliczu koncertowej posuchy organizatorzy Innych Brzmień proponują powrót do najlepszych muzycznych momentów z Innych Brzmień 2019!

Co poniedziałek zapraszają na premierę nieemitowanego do tej pory materiału video z zeszłorocznej edycji festiwalu. Do tej pory można było zobaczyć fragmenty koncertów m.in. Ministry, Dezerter, Solo Ansamblis, czy Alexander Hacke i Danielle de Picciotto. W lipcu zapraszamy na takie zespoły jak: Fume, stonefromthesky, The Infiltrators, Hidden World oraz Synchrotrony. Wszystkie można oglądać na facebooku Warsztatów Kultury oraz Innych Brzmień, a także na YouTube Innych Brzmień.

Przy okazji warto przypomnieć, że festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival został przeniesiony na 3-6 września. Szczegóły wkrótce!

Harmonogram na lipiec:

  • 6 lipca, godz. 16.00 | Z archiwum Innych Brzmień | Fume
  • 13 lipca, godz. 16.00 | Z archiwum Innych Brzmień | stonefromthesky
  • 20 lipca, godz. 16.00 | Z archiwum Innych Brzmień | The Infiltrators
  • 27 lipca, godz. 16.00 | Z archiwum Innych Brzmień | Hidden World oraz Synchrotrony

Fragmenty koncertu Fume
Muzyk i producent, nagrywający dla litewskiego labelu Suru Records, oscyluje wokół nurtów deep, dub, electro czy też trip hop. Podczas setów wykonywanych na żywo Fume wykorzystuje często wizualizacje dedykowane poszczególnym kompozycjom.

Fragmenty koncertu stonefromthesky
Za projektem stonefromthesky stoi ukraiński DJ, producent i kompozytor Alex Zinchenko. W swoim podejściu do muzyki łączy awangardową elektronikę z brzmieniami żywych instrumentów, żongluje klimatami, od wyciszonych, dyskretnych momentów do mocnego, bezkompromisowego i wyrazistego brzmienia. W Lublinie artysta prezentował m.in. swój najnowszy materiał zatytułowany „Spirals”.

Fragmenty koncertu The Infiltrators
Artyści ci, wykorzystujący klasyczne instrumentarium (piano, bębny i saksofon), stanowią dziś jeden z czołowych litewskich składów jazzowych. Trudno jednak, by było inaczej, kiedy zespół tworzy trzech znakomitych instrumentalistów, wirtuozów w swoich dziedzinach – pianista Dmitrij Golovanov, perkusista Arkady Gotesman oraz saksofonista Jan Maksimovic. Ten ostatni jest już znany festiwalowej widowni, bowiem gościł na Innych Brzmieniach w 2015 roku z polską grupą Variete.

Fragmenty koncertu Hidden World/ Synchrotrony
Wywodzący się z Puław zespół Hidden World, założony przez muzyków znanych m.in. z takich projektów jak: Panacea, Kaldera czy Black Tapes. Ich styl to wypadkowa wielu różnych fascynacji muzycznych, których fundamentem oraz bazą pozostał punk i hardcore, a poszczególne utwory dryfują w kierunku innych pokrewnych nurtów muzyki alternatywnej. Hidden World wydawniczo związane jest z oficyną Antena Krzyku.

Synchrotrony to trio, które bazuje na swobodnej improwizacji i poszukiwaniach brzmieniowych. W skład zespołu wchodzą doświadczeni instrumentaliści: perkusista Krzysztof Topolski, znany wszystkim fanom muzyki eksperymentalnej jako Arszyn, kontrabasista Jacek Steinbrich, grający m.in. w projektach TeChytrze czy Mikroelementy oraz saksofonista Maciej Rodakowski, związany na co dzień z zespołem Naczynia.