W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Z pokolenia na pokolenie” – warsztaty w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”

„Z pokolenia na pokolenie” – warsztaty w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”
Data rozpoczęcia 2015-11-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a, Lublin
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Kontakt u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Akcja

W świecie kultury tradycyjnej odnaleźć możemy szereg uniwersalnych wartości i treści, które będą ważne i inspirujące dla naszych pociech. Poczynając od folkloru dziecięcego, zabaw, wyliczanek poprzez muzykę, kołysanki, pieśni dziecięce na tradycjach powiązanych z rodzinnym świętowaniem kończąc. Zwyczaje, legendy, stare zabawy są świetnym materiałem do pobudzania wyobraźni dzieci, a znajomość historii własnego miejsca, rodzinnych tradycji pomaga w kształtowaniu tożsamości, dostarcza poczucia bezpieczeństwa, osadza we współczesnym świecie.

Podczas warsztatu dowiemy się jaką rolę odgrywa muzyka we wczesnym dzieciństwie oraz jak zaszczepić dbałość o niematerialne dziedzictwo już u najmłodszych dzieci. Odkurzymy własne wspomnienia. Spróbujemy przypomnieć sobie nasze zabawy z dzieciństwa: słowne, muzyczne, przedszkolne, domowe i podwórkowe. Będzie też czas na naukę nowych zabaw, wyliczanek, a także wszelkich sposobów na przekazywanie tradycji.

Kultura tradycyjna może być doskonałym punktem wyjścia do twórczego rozwoju naszych pociech, a bogactwo folkloru stać się inspiracją do tworzenia nowych tekstów wyliczanek, zagadek czy pieśni. Warto sięgać do korzeni!

Warsztat poprowadzi Marta Graban-Butryn – absolwentka kulturoznawstwa (spec. folklorystyka i etnologia) i Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych. Stypendystka International Visegrad Fund. Od wielu lat poznaje i śpiewa muzykę tradycyjną Roztocza Zachodniego i Łemkowszczyzny. Uczestniczka wielu wypraw terenowych oraz przedsięwzięć muzycznych z udziałem wiejskich muzykantów i śpiewaków. Animatorka chętnie pracująca z dziećmi i młodzieżą. Na co dzień mama Olesia (7 lat) i Ani (5 miesięcy).

Zapraszamy Mamy solo lub w towarzystwie Dzieci.


O Cyklu:
W obliczu wyzwań macierzyńskich i natłoku obowiązków trudno znaleźć czas na hobby i rozwijanie zainteresowań. Matczyne talenty, pasje i umiejętności schodzą na dalszy, a nawet bardzo daleki plan. Porzucone i zapomniane czekają na odkurzenie. A może to jest właśnie TEN moment? Cykl „My Mamy – Drugie Oblicze” to propozycja dla Mam, które mają pasję i chcą się nią podzielić z innymi. Pokaż swoje Drugie Oblicze! To może być wszystko: warsztaty szydełkowania, tworzenia biżuterii, decoupagu, makijażu, zdrowego odżywiania. A może wernisaż, albo wieczór poetycki? Albo Twoja relacja z dawnych podróży? Albo coś zupełnie innego – co nawet nam się nie śniło! Wychodzimy naprzeciw Mamom, których talent był uśpiony zbyt długo!

Jeśli chcesz wziąć udział w Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” czekamy na Twoje zgłoszenie. Zajmiemy się stroną organizacyjną, a Ty będziesz naszą Mistrzynią! Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas. Kontakt:

Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej