W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Z „wędką” nie tylko na ryby | Przez świat. Spotkania z podróżą NA ŻYWO

Z „wędką” nie tylko na ryby | Przez świat. Spotkania z podróżą NA ŻYWO
Data rozpoczęcia 2021-02-17
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS Chatka Żaka
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Wędka kojarzy się przede wszystkim ze spokojem, długim siedzeniem nad wodą i wpatrywaniem w spławik. A gdyby tak nieco podkręcić adrenalinę? Bo czy wędka musi służyć tylko do łowienia ryb?  

Nie! To także jeden z najpopularniejszych sposobów asekuracji we wspinaczce. Od niej zwykle się zaczyna by potem przejść do coraz bardziej zaawansowanych technik. Zabieramy więc „wędkę” i ruszamy, w skały, góry, na lodospady. Zobaczymy jak wygląda świat z perspektywy osoby wiszącej na linie i widzącej pod sobą tylko dużo wolnej przestrzeni.

Na pierwszym po dłużej przerwie "Spotkaniu z podróżą" gościem będzie Paweł Wnuk, członek Klubu Wysokogórskiego Lublin i SKPB Lublin. Wspina się od ponad 10 lat w warunkach letnich i zimowych, na panelu, w skałach, w górach i w lodzie. Jego opowieść będzie zbiorem zdarzeń, anegdot i obrazów z dróg, które przeszedł, od podkrakowskich skałek po Alpy. Przy okazji dowiecie się czym różnią się rodzaje wspinaczki i jak zacząć swoją przygodę z tym spektakularnym, a jednocześnie wymagającym sportem.

Bezpłatne wejściówki
Zapisy ruszają 9.02 o 19:30

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej