W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zaduszki Artystyczne
Data rozpoczęcia 2010-11-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Lipowa 13, ul. Lipowa 13
Kategoria Spotkanie

Spotkanie w ramach cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji.

Małgorzata Kitowska-Łysiak : Wprowadzenie
Marcin Lachowski : Wobec oeuvre Włodzimierza Borowskiego
Urszula Ślusarczyk – Mikołaj Smoczyński:fragmenty nieobecności
Jolanta Męderowicz – Tomasz Tatarczyk: z ciemności do światła
Tadeusz Mroczek: Andrzeja Mroczka sztuka prezentowania sztuki

Artyści Lubelskiej Kolekcji to cykl spotkań z wybitnymi artystami polskimi, których prace znajdują się w zbiorach regionalnej kolekcji sztuki współczesnej gromadzonej przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. W zainicjowanych przez Waldemara Tatarczuka w 2006 roku spotkaniach brali już udział m. in. Zbigniew Warpechowski, Jerzy Bereś, Mirosław Bałka, Zbigniew Robakowski i Grzegorz Kowalski.
Tegoroczną edycję spotkań postanowiliśmy przygotować w formie Zaduszek Artystycznych, aby wspomnieć tych artystów, którzy w ostatnim czasie odeszli: Włodzimierza Borowskiego (1930-2008), Mikołaja Smoczyńskiego (1955-2009) i Tomasza Tatarczyka (1947-2010).
Przypominamy też postać wyjątkowego i niezapomnianego animatora lubelskiego i ogólnopolskiego życia artystycznego, wieloletniego szefa Galerii Labirynt i BWA w Lublinie – Andrzeja Mroczka (1941-2009).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej