W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaduszki Majdankowskie. Spacer z cichymi bohaterami

Zaduszki Majdankowskie. Spacer z cichymi bohaterami
Data rozpoczęcia 2019-11-10
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce cmentarz rzymsko-katolicki przy ul. Lipowej
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Koszt udziału zapisy
Kategoria Spacer

Na historię niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, który w latach 1941-1944 funkcjonował na północno-wschodnich przedmieściach Lublina, składają się nie tylko losy blisko 150 000 więźniów ale także mieszkańców Lublina zaangażowanych w niesienie pomocy osadzonym. Dzięki nim wielu więźniów KL Lublin dane było nie tylko przeżyć, ale przeżyć godnie, po ludzku.

10 listopada 2019 r. o godzinie 11.00 Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie organizowany w ramach tegorocznej edycji Zaduszek Majdankowskich – wydarzenia, którego ideą jest przypomnienie i przybliżenie postaci, które odegrały ważną rolę w życiu obozowym na Majdanku – zarówno więźniów, jak i osób związanych z obozem poprzez działalność okupacyjną. Uczestnicy spaceru w towarzystwie muzealnego przewodnika odwiedzą mogiły więźniów KL Lublin m.in. Eleonory Frenkiel-Ossowskiej i Marcina Gryty oraz ludzi dobrej woli zaangażowanych w działalność konspiracyjną i akcję pomocową - Antoniny Grygowej, Saturniny Malmowej, Wandy Szupenko, ks. Ignacego Żyszkiewicza, Danuty i Stanisława Magierskich.

Na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne 81-710-28-33 lub drogą mailową Zbiórka uczestników przy bramie wejściowej do cmentarza rzymsko-katolickiego od ul. Lipowej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej