W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zagraj mi muzyczko – warsztaty dla dzieci – Marta i Krzysztof Butrynowie

Zagraj mi muzyczko – warsztaty dla dzieci – Marta i Krzysztof Butrynowie
Data rozpoczęcia 2019-12-01
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka"
Organizator Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego, ACK UMCS „Chatka Żaka” i Centrum Spotkania Kultur
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Niedziela, 1 grudnia, godz. 13.00 – warsztaty dla dzieci 4-6 lat (pok. 08 ACK)
Niedziela, 1 grudnia, godz. 14.30 – warsztaty dla dzieci 7 + (pok. 08 ACK)

Spotkanie z tradycją, w trakcie którego dzieci będą miały okazję poznać dawne gry, zabawy, wyliczanki, zagadki i piosenki. Zabawom towarzyszyć będą opowieści o tradycyjnych instrumentach. Wszystko z muzyką graną na żywo. Spotkamy tu sukę biłgorajską, skrzypce, bębenek obręczowy, baraban, basy ludowe czy okarynę. Nie tylko ich posłuchamy, ale spróbujemy stworzyć wspólnie kapelę. Obok melodii i zabaw znanych z Lubelszczyzny pojawią się także nuty z pogranicza: łemkowskie, ukraińskie i białoruskie.

Organizatorami warsztatów są Marta i Krzysztof Butrynowie – kulturoznawcy-folkloryści, badacze muzycznych tradycji Roztocza i Łemkowszczyzny. Prowadzą Szkołę Suki Biłgorajskiej, gdzie uczą dzieci tradycyjnej, roztoczańskiej nuty. Grają w rodzinnej kapeli. Rodzice Olka, Ani i Marianki, którzy wszystkie gry i zabawy próbują najpierw na swoich dzieciach.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej