W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zagraj z Orkiestrą Dętą ze Zdziłowic

Zagraj z Orkiestrą Dętą ze Zdziłowic
Data rozpoczęcia 2021-10-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2021-10-17
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Podróżniaki, oberki, polki i marsze – te i inne melodie możesz zagrać z Orkiestrą Dętą ze Zdziłowic. Podczas dwudniowych warsztatów kapela zaprezentuje moc instrumentów i niezwykłą energię. Podzieli się wiedzą, tradycyjnym repertuarem i doświadczeniem muzykanta.

Orkiestra Dęta ze Zdziłowic została założona w 1932 roku i dla wielu stanowi roztoczański fenomen muzyczny. Muzycy wykonują tradycyjny repertuar swojego regionu, towarzyszą weselom, pogrzebom, uroczystościom kościelnym i zabawom tanecznym. Obecnie kapelmistrzem jest Eugeniusz Skrzypek, a grupę można spotkać i usłyszeć na festiwalach muzyki tradycyjnej, potańcówkach i warsztatach. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie kapela wielokrotnie grała do tańca, a jej moc można było usłyszeć także na festiwalowych ulicach Starego Miasta. Orkiestra wzięła również udział w re:tradycji – produkcji koncertowej Jarmarku Jagiellońskiego, występując wspólnie z Ziutem Gralakiem.

Do udziału w warsztatach zaproszone są osoby w wieku 16+, pragnące poznać repertuar Orkiestry, grające w stopniu przynajmniej średnio zaawansowanym na instrumentach: klarnet, trąbka, puzon, tuba, saksofon, flet, akordeon, baraban, bębenek obręczowy, skrzypce, basy, wiolonczela, kontrabas, altówka. Uczestnicy muszą posiadać własne instrumenty.

Kiedy: 16 i 17 października 2021 r.
Zapisy: do 14 października 2021 r. do godziny 15.00 przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

Projekt realizowany w ramach festiwalu Jarmark Jagielloński w Lublinie 2021 r., dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.