W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zawsze klasyka | Z kolędą
Data rozpoczęcia 2018-12-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Kolędy są głęboko zakorzenione w polskiej kulturze. Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, w którym tradycja kolędowania łączy wszystkie pokolenia. Już od pierwszych dni grudnia rozbrzmiewają one w radioodbiornikach, wprowadzając nas w klimat tych wyjątkowych wydarzeń.

Gościem grudniowego koncertu będzie Kwartet smyczkowy „Amok”. Karolina, Oliwia, Maria i Justyna poznały się w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie ukończyły studia na wydziale Instrumentalnym. Połączyła je wspólna pasja i chęć rozwijania swoich umiejętności. Artystki zaprezentują nam najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w aranżacji Karola Szymanowskiego, cenionego wibrafonisty i aranżera. Praca nad repertuarem została uwieczniona w postaci płyty KOLĘD-O-GRANIE. Dwanaście kolęd i pastorałek to muzyka łącząca typowo polskie melodie i tańce ludowe z całkowicie nową, oryginalną harmonią i rytmem. Dawne formy, takie jak temat z wariacjami, fuga czy aria da cappo zostały wzbogacone o osiągnięcia muzyki współczesnej.

O cyklu:

Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej