W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zbigniew Dmitroca, 30 lat książek. Wernisaż wystawy i spotkanie autorskie

Zbigniew Dmitroca, 30 lat książek. Wernisaż wystawy i spotkanie autorskie
Data rozpoczęcia 2023-03-02
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Słów ul. Królewska 17/ Żmigród 1
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN" | Dom Słów
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Zbigniew Dmitroca debiutował w 1992 roku książką dla dzieci „Rozbrykana bryczka”. Przez trzydzieści lat twórczej pracy stworzył dziesiątki opowieści dla dzieci i nie tylko. Jest autorem książek, przekładów, tłumaczeń i wierszy. Wystawa oraz spotkanie autorskie są jednym z elementów świętowania trzydziestolecia pracy Zbigniewa Dmitroca.

Na wystawie zobaczymy książki, autorski wybór wierszy lirycznych, satyrycznych dla dzieci oraz tłumaczeń z języka rosyjskiego. Wśród tłumaczonych przez Dmitrocę poetów są takie indywidualności jak Achmatowa, Brodski czy Cwietajewa. Ponadto Zbigniew Dmitroca jest autorem piosenek dla dzieci, pisał  m.in. dla Haliny Frąckowiak. Zajmuje się również teatrem, jest twórcą i aktorem utworzonej w 2003 roku Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy”. Natomiast w roku 2017 jego sztuka dla dzieci Koziołek Kręciołek została wystawiona w lubelskim Teatrze im. H. CH. Andersena.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki Zbigniewa Dmitroca, m.in. „Wiersze o Lublinie” (wyd. Warsztaty Kultury), „KGB i inne wiersze” - Igor Pomierancew (wyd. Warsztaty Kultury) oraz „Geoglify” (wyd. Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”).

Wystawa czynna będzie do 12 kwietnia w godzinach: 10.00–17.00.

Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej