W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ze szlaku sztetli: Projekcja filmu o Ostrogu

Ze szlaku sztetli: Projekcja filmu o Ostrogu
Data rozpoczęcia 2017-11-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21, Lublin
Organizator Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN ”
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN ” zaprasza na spotkanie z cyklu „Shtetl Routes – prezentacje” - projekcję filmu „Ostróg. W cieniu historii / Острог: в тіні історії”.

Film dokumentalny “Ostróg. W cieniu historii” to portret miasta o bogatej historii, łączącego przeszłość i teraźniejszość, zabytki i innowacje, to opowieść o kształtowaniu się lokalnej tożsamości. Anatol Cheleniuk - główny bohater filmu, opowiada o mieście swojej młodości i mieście swoich przodków, łącząc osobiste emocje z lokalną i uniwersalną historią.

W programie:

  • pokaz filmu dokumentalnego „Ostróg. W cieniu historii” (Ukraina 2016, 87 minut)
  • spotkanie i dyskusja z twórcami filmu i lokalnymi aktywistami z miasta Ostróg (Ukraina).

W spotkaniu wezmą udział:

  • Andrij Maliuskyj – reżyser filmu
  • Dmytro Bajda – Town Image Studio
  • Grygorij Arszynow – radny miejski z miasta Ostróg, lider lokalnej społeczności żydowskiej, inicjator odbudowy zabytkowej synagogi i cmentarza żydowskiego w Ostrogu, przedstawiciel European Jewish Cemeteries Initaitive

Projekt "Shtetl Routes" ma na celu wsparcie rozwoju turystyki w oparciu o żydowskie dziedzictwo kulturowe pogranicza Polski, Białorusi i Ukrainy.