W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zgniłość / Polska | Strefa Innych Brzmień

Zgniłość / Polska | Strefa Innych Brzmień
Data rozpoczęcia 2017-12-13
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie – Próba Cafe, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Marcin Świetlicki – pisarz, poeta, felietonista, założyciel i lider zespołu Świetliki, udzielający się także w innych formacjach jak choćby: Czarne Ciasteczka, The Users, a ostatnio Zgniłość. Laureat m.in. Paszportu Polityki i Nagrody Literackiej w Gdyni, kilkukrotnie nominowany do Nagrody Nike.

Zgniłość to nowy zespół Marcina Świetlickiego i Michała Wandzilaka (Świetliki). Do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra. Zgniłość wykluła się z zespołu Jazztliki grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików. Obecną trajektorię muzyczną Zgniłości można by określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass.