W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zimna Wojna i spotkanie autorskie z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim

Zimna Wojna i spotkanie autorskie z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim
Data rozpoczęcia 2020-02-22
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Film

Festiwalowy Cykl Oscarowy w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie

Nominowany do Oscara w trzech kategoriach (reżyseria, zdjęcia, najlepszy film anglojęzyczny) film twórców „Idy” (nagrodzonej Oscarem za najlepszy film anglojęzyczny) przenosi nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć.

Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” jest muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. W rolach głównych Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza oraz Borys Szyc.

Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal.

Po filmie spotkanie z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim twórcami scenografii do „Zimnej Wojny”.

reż. Paweł Pawlikowski
melodramat / Francja, Polska, Wielka Brytania / 2018
1h 28min

język: polski
napisy: angielskie

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej