W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ziołowe herbarium cz. 1 | Naucz się robić zielnik!

Ziołowe herbarium cz. 1 | Naucz się robić zielnik!
Data rozpoczęcia 2020-05-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury zapraszają na spotkania online dotyczące tworzenia zielnika. Spotkania odbędą się w trzech częściach: w maju, czerwcu i lipcu. 

Premiera online na stronie Jarmark Jagielloński w Lublinie na Facebooku. 

 

Herbarium, czyli inaczej zielnik, to tradycyjny i nadal aktualny sposób przechowywania roślin. Najfajniejsze jest to, że zielnik można wykonać samemu i tajemnice tej klasycznej metody będziemy odkrywać w trakcie minikursu.

Robienie własnego herbarium to najlepsza ścieżka nauki rozpoznawania roślin i utrwalania wiedzy botanicznej. Będziemy robić zielnik wyjątkowy, gdyż będzie to zielnik roślin leczniczych. Krok po kroku nauczymy się jak zioła zbierać, rozpoznawać, suszyć i opisywać.

Zapraszam Cię serdecznie na spotkanie z naturą, światem ziół i szeleszczącego papieru. Mam na imię Joanna, z wykształcenia jestem biolożką i zielarką. W życiu zajmuje mnie i fascynuje wiele rzeczy, ale moją największą pasją są zioła.